Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Всесвітній День здоров’я 7 квітня відзначається цього року в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19.

Станом на 07 квітня 2020 року у світі зареєстровано 1 347 676 випадків інфікування   коронавірусом.  Одужали - 277 331, померли – 74 744 людини. 

За даними Центру громадського здоров'я, в Україні 1 462 лабораторно підтверджені випадки, з них 45 летальних, 28 пацієнтів одужало.  

В Івано-Франківській області 161 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, серед них - 7 смертельних.  У Тисменицькому районі лабораторно підтверджених випадків - 17, з них 1 летальний.

У 2020 році, оголошеному Міжнародним роком працівників сестринських і акушерських служб, Всесвітній день здоров’я присвячений тій життєво важливій ролі, яку ці медпрацівники відіграють у наданні якісних послуг охорони здоров’я і соціальної допомоги протягом усього людського життя – від народження до смерті.

За словами Міністра охорони здоровя України Максима Степанова, пандемія оголила проблеми, які існують в українській системі охорони  здоров’я. Він пообіцяв, що Україна неодмінно матиме сучасну та ефективну медицину, пацієнти зможуть своєчасно отримувати потрібну медичну допомогу, а лікарі - працювати в гідних умовах.

Символічно, що 7 квітня християни східного обряду відзначають одне з 12 головних свят церковного календаря - Благовіщення. Благовіщення це власне «блага», або «добра» звістка. Смисл свята полягає в тому, що прославляється смирення Діви Марії. Завдяки цьому Бог втілився і став людиною. Так само, як колись через Єву у світ увійшла смерть, так само тепер через Діву Марію у світ повернулося життя. 

Задумаймося над цією подією, яка повинна стати для всіх найбільшим благом, яке Бог дарував людству. Напевно перебування в умовах карантину змушують  кожного з нас задуматися над цінністю життя. Пандемія вчить нас цінувати прості речі: важливість бачити щодня своїх рідних та поважати людей похилого віку, виконувати обмежувальні правила та навчитися смиренності і любові.

Звертаємося до населення району:

Дотримуйтеся нових обмежувальних заходів на період карантину:

  • Носіть при собі документи. Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації.

  •  В усіх громадських місцях ви повинні бути в масці чи респіраторі. Громадське місце  це частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).  Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусної хвороби, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. 

  • Памятайте, що за порушення правил карантину  штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

  • Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Тому всіх закликаємо залишатися вдома на період карантину. 

  • Відвідування парків, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

  • Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!

 

Богородчанська міжрайонна філія