Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Уряд спрощує надання державної соціальної допомоги під час карантину

Уряд спрощує надання державної соціальної допомоги під час карантину

Відповідну постанову схвалив Кабінет Міністрів України 8 квітня.Мінцифра підтримує заходи Міністерство соціальної політики України, які забезпечують можливість отримання допомоги, не виходячи з дому.

Документ передбачає:

Державна соціальна допомога, яку було призначено раніше, виплачуватиметься за повний місяць без звернення до держорганів.

Строк звернення за призначенням державної допомоги продовжується на період карантину та 1 місяць після його завершення.

Виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, не зупиняється до закінчення карантину у разі пропущення ними строку переогляду.

Орган соціального захисту населення проводить перерахунок виплаченої соціальної допомоги протягом місяця після закінчення карантину.⁃ Якщо розмір отриманої допомоги був меншим, проводиться доплата різниці;⁃ Якщо не буде підтверджене право на отримання допомоги або розмір отриманої допомоги був більшим, стягується різниця (не більше 20% від суми) протягом місяця після завершення карантину.

Заява та документи для призначення державної соціальної допомоги можна надсилати поштою.

Якщо змінюються обставини, які впливають на визначення права та розмір допомоги, необхідно проінформувати про це орган соціального захисту через пошту, електронне звернення або телефонний зв’язок.