Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Триває роз`яснювальна робота щодо стану проведення земельної реформи та проблемних питань землекористування

В Тисменицькому районі прийнято програму розвитку земельних відносин на період до 2020 року, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.03.2011 року №146 і затверджена ІV сесією VІ демократичного скликання  Тисменицької районної ради від 24.06.2011 року (далі – Програма).

На проведення робіт з інвентаризації земель, актуалізації (поновлення) грошової оцінки земель населених пунктів, визначення грошової оцінки за межами населеного пункту, розробки проектів та проведення робіт з врахуванням заходів по охороні земель даною Програмою передбачено фінансування за рахунок коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Проведення робіт по інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів

Згідно Прогрми проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського  призначення державної власності за межами населених пунктів Тисменицького району на загальну площу 2352,3511 га, що становить 100% від запланованої площі.

Встановлення і зміна меж населених пунктів

Проекти встановлення меж населених пунктів складено по 49 населеним пунктам на площу 27,842 тис.га, що складає 90 % від загальної кількості населених пунктів.

Не встановлені межі населених пунктів м.Тисмениця, с.Угринів та с.Загвіздя.

Вирішено межовий спір між м. Івано-Франківськ та Загвіздянською сільською радою, укладена 3-х стороння угода.

У 2013 році розроблено та затверджено рішеннямради ХІХ сесії 6 скликання  Тисменицької районної ради від 27.12.2013 року проект землеустрою щодо зміни меж населеного пункту селища Єзупіль, Єзупільської селищної ради, збільшивши площу населеного пункту  на 289,1784 га. Загальна площа населеного пункту селища Єзупіль  становить 1313,3784 га.

Рішенням ХХІІ сесії 6 скликання від 21.03.2014 р. Тисменицької районної ради затверджено проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів с.Драгомирчани та с.Радча, встановивши загальну площу населених пунктів відповідно   523,5430 га та 1128,3026 га.

На даний час розробляється проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж населеного  пункту с. Старий Лисець.

Поновлення (коректура) нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

В районі з 51 населеного пункту, проведено нормативну грошову оцінку земель 51 населеного пункту, що складає 100% від загальної кількості.

Роботи щодо коректури (поновлення) нормативної грошової оцінки  земель населених пунктів, починаючи з 2008 року, проведені у 17-ти  населених пунктах  району.

З 01.01.2015 року буде впроваджено в дію поновлена грошова оцінка ще 10-ти населених пунктів  с.Братківці, с.Клузів, с.Козина, с.Липівка, с.Нова Липівка, с.Студинець,  с.Нові Кривотули, с.Стебник, с.Старі Кривотули, с.Красилівка.

На завершенні роботи з поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с.Майдан (Ценжів), с.Нова Гута  Майданської сільської ради.

Проблемним стало питання перечислення казначейством виконавцю робіт коштів, зазначених в договорі між  сільською  радою та  проектною організацією за роботи з поновлення нормативної грошової оцінки земель с.Стриганці,  Стриганецької сільської ради.

Поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с. Довге,   с. Колодіївка, с.Добровляни, с.Рибне розпочаті ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».    

Роботи з поновлення нормативної грошової оцінки земель с.Старий Лисець розпочнуться після встановлення та зміни меж населеного пункту.

Відсутні кошти на  проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель Пшеничниківською сільською радою.

На ІІ півріччя 2014 року заплановано проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель у 19 населених пунктах Тисменицького району.

Ринок земель

З початку 2014 року від продажу земельних ділянок до бюджетів місцевих рад  надійшло 10 700,11 тис.грн, в тому числі за рахунок розтермінування сплати вартості земельних ділянок згідно угод купівлі-продажу за попередні роки на суму 10 510,56 тис.грн.

На офіційному сайті Держземагентства розміщена інформація Лисецької селищної ради та  Липівської сільської ради щодо  відбору виконавців робіт із землеустрою  і дані про земельні  ділянки, право оренди на які підлягає продажу  на земельних торгах (аукціонах) окремими лотами.  

Ведення державного земельного кадастру

З 01.01.2014 року сектором державного земельного кадастру та державними кадастровими реєстраторами прийнято 3049 заяв, а саме:

- 2141 заява про здійснення державної реєстрації земельних ділянок;

- 805  заяв про надання відомостей з Державного земельного кадастру;

- 59 заяв про внесення відомостей/змін до ДЗК;

- 41 заява по внесенню виправлених відомостей до ДЗК;

- 2 заяви по внесенню до ДЗК відомостей про права суборенди, сервітуту.

В результаті прийнятих та опрацьованих заяв державними кадастровими реєстраторами було підготовлено та видано 3046  витягів з Державного земельного кадастру.

За допомогою програмного забезпечення НКС через функцію «Внесення архівних обмінних файлів»  створено 1081заяву про виправлення помилок у базі ДЗК (перевірено та внесено в базу приблизно 3 502 файлів).

Всього з початку 2013 року сформовано 7616  розділів Поземельних книг відповідно до інформації, що надійшла від реєстратора речових прав.

Ведення діловодства

З початку 2014 року до відділу Держземагентства у Тисменицькому районі поступило 5148 листів, заяв, звернень громадян, з них 4988 розглянуто , 160 – на виконанні. Усі звернення розглядаються у терміни, визначені статтею 20 Закону України «Про звернення громадян». Ведеться контроль щодо недопущення порушення термінів розгляду звернень.

У відповідях приділяється увага роз’ясненню чинного законодавства з посиланням на конкретні статті та норми чинного законодавства.

Станом на 23.07.2014 року відділом Держземагентства у Тисменицькому районі взято участь у 10 судових справах (в основному в якості відповідача та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору).

 

Заступник начальника відділу                                                       І.Полюганич