Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

У Погоні молилися за мир в Україні

У Погоні молилися за мир в Україні

Протягом двох днів, 4-5 жовтня, у духовно-паломницькому центрі Матері Божої у Погоні молилися за мир в Україні. ХІХ Міжнародна проща Вервиці за мир і єдність Церкви зібрала цього разу тисячі паломників з нашої держави, прибули й іноземні гості з Аргентини, Італії, Канади. Цьогорічне духовне єднання християн приурочене 25-річному ювілею виходу із підпілля Української Греко-Католицької церкви.

Жовтень у католицькій церкві присвячений молитві на Вервиці. Вже п’ять років поспіль величні відправи у поєднанні із нічними чуваннями, духовними піснями на честь Цариці Вервиці проходять у Погоні. Розміщене в мальовничій долині це святе місце наповнене особливою атмосферою духовного піднесення. Воно, як і інші відпустові центри – Зарваниця, Гошів чи Крилос, сповнене Божої благодаті. І люди, які побували тут хоча б раз, повертаються знову: подякувати Пресвятій Богородиці за ласки та опіку, віддати шану, отримати прощення та набрати цілющої води із джерела.

DSC_0311

Вся молитва на Вервиці ділиться на 4 частини: радісні, світлі, страсні та славні таїнства. А поміж ними були мистецька програма за участі хорових, творчих колективів та виконавців Прикарпаття, організована відділом культури районної державної адміністрації, запалена опівночі ватра та яскраві феєрверки, розважання і нічні чування.

Привітав учасників велелюдного дійства голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук.

Апогеєм духовного свята стала Архієрейська Свята Літургія віднова посвяти Непорочному Серцю Марії, яку очолили Митрополит Івано-Франківської Архиєпархії Кир Володимир Війтишин і епископ Харківський Василій Тучапець ЧСВВ у співслужінні Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о.Пантелеймона Саламахи ЧСВВ і Протоієгумена Закарпатської Провінції Святого Миколая о. Павла Райчинця ЧСВВ та 35 священиків. А загалом на прощу прибули близько 80 священнослужителів.

DSC_0416

DSC_0420

DSC_0437

DSC_0448

Багатоголосе «Дякую!» лунало від тисяч людей на адресу головного організатора, щирого патріота і настоятеля цього духовного місця – ректора базиліки Успіня Пресвятої Богородиці, ігумена Свято-Успенського Погінського монастиря о.Никодима Гуралюка ЧСВВ. Щиро вітали паломники поважних духовних осіб, які взяли участь у богослужінні. Слова подяки адресовано й обласній, районній, місцевій владі за підтримку у проведенні прощі.

Закінчили величну відправу спільною молитвою за мир в Україні – «Боже великий, єдиний».

Наступна, ювілейна, ХХ Міжнародна проща Вервиці за єдність Церкви на прославу Пресвятої Богородиці відбудеться також у Погоні. Цю новину, анонсовану Протоієгуменом о. Пантелеймоном з благословенням Митрополита Володимира паломники зустріли гучними оплесками. То буде особлива подія, адже планують освятити храм Цариці Вервиці – єдиний в Україні на честь Пречистої Діви Марії.

DSC_0482

Важливим аспектом під час організації велелюдних заходів є безпека та умови перебування людей. Про це подбали спільно о. Никодим Гуралюк ЧСВВ, обласна, районна, місцева влада. Протягом часу проведення прощі постійно чергували працівники обласної та районної служб ДСНС, правоохоронних органів, Тисменицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), медики, обласна та районна організації Товариства Червоного Хреста України із рятувальним загоном – волонтерами-медиками.

DSC_0322

DSC_0648 (1)

DSC_0619 (1)

DSC_0616 (1)

DSC_0689

DSC_0353

Паломники грілися у розгорнутих 11 палатках із розкладними ліжками, стільцями та лавками. Для них організовано на вечерю і сніданок гаряче харчування та чай.

Усі ці заходи не обійшлися б без меценатів та доброчинців, яким організатори прощі висловлюють щирі слова подяки за допомогу фінансово, продуктами, іншими засобами для зручного перебування прочан.