Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

НАСИЛЛЯ ЖИВИТЬСЯ ПОКІРНІСТЮ, ЯК ВОГОНЬ СОЛОМОЮ …

НАСИЛЛЯ ЖИВИТЬСЯ ПОКІРНІСТЮ, ЯК ВОГОНЬ СОЛОМОЮ …

Я жінка, я боюся… Чоловік б’є мене… Знущається… Хочу розлучитися, але він погрожує, шантажує… А все це бачить маленька донечка, якій тільки 6 рочків… Що мені робити? Куди звернутися?

Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканість та безпека. Сім’я – це той надійний куточок, куди кожна людина повинна повертатися з радістю, первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро.

Народна мудрість каже: «Дитина вчиться тому, що бачить у себе вдома. Батьки – приклад їй! Щаслива дитина може бути тільки у щасливих батьків».

Щороку з 25 листопада по 10 грудня під егідою ООН більш ніж у 150 країнах світу проходить Міжнародна акція «16 днів проти насильства». Проблема насильства в сім’ї на превеликий жаль є актуальною і для України. Донедавна в нашій країні навіть законодавство не передбачало відповідальності за домашнє насильство. Тривалий час нікому було подбати про потерпілих.

За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї – це "будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї, як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю".

Закон розрізняє такі види домашнього насильства:

- фізичне насильство в сім'ї – це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.

- сексуальне насильство в сім'ї – це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї.

- психологічне насильство в сім'ї – це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю.

- економічне насильство в сім'ї – це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право.

Міф, що насильство – це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю далеко не вірний. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.

Жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти…

Декларація прав людини, яка була прийнята 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН, проголошує:

-         кожна людина має право на життя,  свободу і на особисту недоторканість;

-         ніхто не повинен зазнати тортур, жорстокого нелюдського поводження і покарання, що принижують його гідність.

Тож куди потрібно звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

- до дільничного інспектора міліції;

- до кримінальної міліції у справах дітей;

- до Тисменицького районного  центру соціальних служб сімї, дітей та молоді;

- до управління сім’ї, молоді та спорту РДА.

У селищі Верховина діє обласний центр соціально-психологічної допомоги.

До Центру приймаються особи, які опинилися у складних життєвих обставинах (у тому числі сім’ї з дітьми) на підставі заяви або за письмовим направленням центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за наявності паспорта або іншого документа, що засвідчує особу.

Центр надає тимчасовий притулок та харчування, психологічну, юридичну, соціально-педагогічну допомогу, допомогу в оформленні необхідних документів, першу невідкладну допомогу та ін.

 

НЕ БІЙТЕСЯ ШУКАТИ ДОПОМОГУ!!!

УМІЙТЕ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА СВОЇХ ДІТЕЙ!!!

РЦСССДМ 12.14.00