Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

У Рошневі Тисменицького району поховали загиблого в АТО Сергія Харенка

У Рошневі Тисменицького району поховали загиблого в АТО Сергія Харенка

Тисячі людей приїхали сьогодні, 19 січня, до Рошнева Тисменицького району, щоб віддати шану та провести в останню путь загиблого в АТО бійця Сергія Харенка.

Велике християнське свято Богоявлення Господнє для Тисмениччини сьогодні оповите смутком. У селі Рошнів прощалися із 31-річним Героєм України, військовим Збройних сил України Сергієм Харенком, який загинув від кулі на Донеччині 15 січня на блокпосту при виконанні бойового завдання.

Прощалися із бійцем, скорбили разом із батьками, молодшим братом та родиною друзі, бойові побратими, знайомі. Приїхали на траурні заходи голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, представники керівного складу влади Тисменицького району, депутати Тисменицької районної ради, працівники Івано-Франківського міського та Тисменицького районного військових комісаріатів, очільники територіальних громад Рошнева та навколишніх сіл, волонтери, громадські активісти, небайдужі до чужого горя люди. Сотні присутніх на жалобному заході не були особисто знайомими із загиблим, але прибули сюди, щоб віддати шану, запалити свічку чи лампадку, помолитися і вклонитися людині, яка віддала життя за Україну – її територіальну цілісність, мир і спокій у нашому регіоні.

Чин похорону розпочався опівдні. Його очолив декан Єзупільського деканату о.Богдан Курилів у співслужінні із десятьма священиками. Траурна процесія вирушила з батьківського подвір’я до місцевого храму. Люди на колінах проводжали домовину із тілом покійного, вкриту синьо-жовтим стягом, із рідного подвір’я до місця вічного спочинку. Разом із церковними хоругвами несли прапор України із чорною стрічкою. Оркестр грав жалобні мелодії.

На кладовищі представник обласної влади Степан Максим’юк передав співчуття від керівництва області, назвав Сергія Харенка Героєм України, який до кінця життя залишився вірним обов’язку захищати державу від ворога на Сході країни.

Домовину з тілом воїна Сергія опускали під звуки Державного Гімну України та залпові постріли з автоматів. А перед цим священики заспівали символічну для українців пісню-реквієм «Пливе кача».

Сергій Харенко загинув у селищі Мирне Донецької області 15 січня. Труну із тілом загиблого привезли до Івано-Франківська 17 січня. Увечері того ж дня у Будинку скорботи було організовано церемонію прощання та відправлено парастас. Опісля покійного перевезли до батьківської хати у Рошневі. Від сусідніх сіл Вільшаниця, Милування та у Рошневі по два боки дороги було викладено лампадки, а на брамах люди зав’язали синьо-жовті стрічки - так зустрічали Серія земляки. 18 січня увечері у рідному селі батьків Сергія Харенка священики відслужили поминальний молебень, на якому були присутні сотні людей.

Сергій Харенко мобілізований 25 березня 2015 року Івано-Франківським міським військовим комісаріатом у 169-й навчальний центр Збройних сил України м. Десна (Чернігівська область), проходив службу в 21-му батальйоні, військова частина пп В-2604. Молодший брат бійця зараз проходить строкову службу у Збройних силах України.

DSC_7869

DSC_7953

©Фото - редакція газети "Вперед"